Jeżeli szukasz dla siebie ciekawego zawodu, pragniesz zostać profesjonalnym psim fryzjerem - groomerem zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Nasza firma organizuje praktyczne kursy szkoleniowe w zakresie groomingu, czyli sztuki pielęgnacji zwierząt - kąpiele, czesanie, strzyżenie, trymowanie. W maksymalnie dwuosobowej grupie nasi kursanci pracują tylko i wyłącznie na psach "z krwi i kości", nie używamy modeli psów.

Podczas trwania kursu każdy z kursantów ma dostęp do kilkudziesięciu psów różnych ras.

Ponieważ jesteśmy jednostką szkoleniową wpisaną do rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr. 2.26/00004/2017 osoby bezrobotne mogą skorzystać refundacji kosztów Kursu ze środków Urzędu Pracy. Aby skorzystać z takiej formy finansowania szkolenia należy skontaktować się z właściwym dla swojego miejsca zamieszkania Wojewódzkim lub Powiatowym Urzędem Pracy.

Do dyspozycji kursantów jest sala w pełni wyposażona w elektryczne i hydrauliczne stoły trymerskie oraz stanowisko kąpielowe z profesjonalną wanną groomerską . Każde stanowisko wyposażone jest ponadto w profesjonalną suszarkę stojącą i dedykowane do pracy z psami suszarki tradycyjne. Na czas trwania kursu naszym kursantom zapewniamy wszelkie niezbędne środki - kosmetyki, sprzęt, akcesoria oraz oczywiście psy.

Kurs podstawowy trwa 1 tydzień 55 godzin zegarowych
Kurs I- go stopnia 2 tygodnie 88 godzin zegarowych
Kurs II-go stopnia 4 tygodnie 150 godzin zegarowych

Koszt uczestnictwa w programie Kursu groomerskiego:

podstawowego 2500zł
I-go stopnia 4500zł
II-go stopnia 6000zł

Osoby bezrobotne mogą ubiegać się o refundację kosztów szkolenia.

PROGRAM KURSU OBEJMUJE:

Zajęcia praktyczne i teoretyczne z zakresu : kąpiele, czesanie, strzyżenie, trymowanie, pielęgnacja uszu i pazurów
Zapoznanie się z różnymi rodzajami sierści, dobór odpowiednich środków i technik pielęgnacji w zależności od rodzaju i struktury włosa.
Kosmetologia - rodzaje szamponów, odżywek. Preparaty wykończeniowe i specjalne - opis i zastosowanie.
Kosmetyki wystawowe.
Wiedza z zakresu organizacji i wyposażenia salonu pielęgnacji zwierząt obejmująca zagadnienia z zakresu : planowanie czasu pracy, efektywny system przyjęć, programy lojalnościowe, niezbędny sprzęt groomerski ( stoły trymerskie, maszynki do strzyżenia, suszarki, nożyczki, szczotki, grzebienie, sterylizatory itd.) Zasady bezpieczeństwa w postępowaniu z psami.
Podstawowe zajęcia z zakresu psiej psychologii. Ponieważ w swojej praktyce nie stosujemy żadnych środków farmakologicznych, szczególny nacisk kładziemy na naukę technik pracy z psami trudnymi, umiejętność uspakajania i wyciszania psów nadpobudliwych, co jest poza umiejętnościami czysto warsztatowymi i technicznymi kluczową kwestią w zawodzie groomera.
Na życzenie kursanta prowadzimy dodatkowe zajęcia – pielęgnacja i strzyżenie kotów.

Zakończenie Kursu kończy się wydaniem Certyfikatu, Dyplomu i zaświadczenia o ukończeniu Kursu Groomerskiego upoważniającego do używania tytułu groomera. Wszystkie pytania proszę kierować drogą mailową lub pod nr telefonu 506 089 077. Pozostaję do Państwa dyspozycji.

Zapraszamy do nas

Kielce

ul. Marii Konopnickiej 5

Os. Bocianek - naprzeciwko Galerii Echo

tel: 41 332 28 79

kom: 506 089 077

r.sarzala@gmail.com